סאן ויואן

favorite_border

הארמניאק הינו ברנדי המגיע מדרום מערב צרפת מחבל ארץ שנקרא ארמניאק באזור שנקרא גסקון לגסקוניה. חבל ארץ זה, הינו איזור כפרי השופע שמש בקיץ וגשם רב בחורף, אקלים התורם לגדילת הענבים האיכותיים המשמשים בתהליך ייצור הארמניאק. הארמניאק מיוצר מהתססה וזיקוק של ענבים לבנים הגדלים באזור זה, ביניהם ה- Folle Blanche המשמש כזן העיקרי, Baco הנחשב לזן צעיר יחסית אך מלא בפירותיות, ו – Columbus, זן ענבים השופע פירותיות וארומות עשירות.

שיטת הזיקוק המקובלת בארמניאק נקראת " זיקוק עמודים". שיטה זו מזכירה מעט את הזיקוק הרציף אך מעודנת יותר. כיום, ישנן מזקות ארמניאק רבות המזקקות בזיקוק הדודי הכפול כנהוג בקוניאק, המניב ברנדי מעודן יותר, פירותי יותר ועגול יותר במרקמו.

מקורות היסטוריים טוענים כי זהו הברנדי העתיק בעולם. סיפורו מתחיל באימפריה הרומית אשר הביאה את הגפנים לאזור, ממשיך בגאלים שפיתחו את תעשיית היין, והקלטים שגילו את השפעות החבית על התזקיק.

ארמניאק סאן ויואן הגיע לעולם בשנת – 1559 ע"י יוצרו – St. Vivant De La Salle. עיצובו המיוחד של הבקבוק, הנוטה לצידו השמאלי, הפך במהרה לסימן ההיכר של סט. ויואן ועדיין מיוצר באותה הצורה עד ימינו. סט. ויואן מזוקק בדודי זיקוק מסורתי ואז עובר לתקופת יישון בחביות עץ אלון. הטעמים העשירים והארומות הייחודיות לסט. ויואן מופקים ע"י ה- "Cellar Master " המערבב את התזקיק שנקרא – "או דה וי" עד אשר מתקבל טעמו המתמשך והעז, מרקמו החלק והצבע הזהוב ענברי.

 

  • VSOP – מיושן מינימום 4 שנים בחביות עץ אלון. צבעו ענברי זהוב, כיאה לשנות היישון בחבית. שופע בארומות של עץ ותבלינים עם נגיעות שזיפים ווניל, גוף מלא ומאוזן היטב.
  • XO – האח הבוגר במשפחה, מיושן מינימום 5 שנים בחביות עץ אלון. צבעו ענברי עמוק עם גוונים של זהב המעידים על שנות היישון הארוכות, שופע בארומות עשירות של תפוזים מסוכרים, יחד עם שזיפים ונגיעות של קפה וטבק. בעל גוף מלא, מאוזן היטב וסיומת ארוכה ועצית
שאטו דו בריי
סט רמי