דומיין טרימבאך

אלזס

favorite_border

דומיין טרימבאך

משפחת טרימבאך הינה אחת משושלות הייננים החשובות של צרפת. היא ייסדה את הדומיין שלה כבר ב-1626, אך את הנסיקה המטאורית שהפכה אותה ליצרן המוערך ביותר באלזאס החלה בשלהי המאה ה-19, תחת הנהגתו של פרדריק אמיל טרימבאך. כיום מנהלים את הדומיין צאצאיו, בני הדורות ה-11, ה-12 וה-13 לשושלת.

 

כרמי טרימבאך, שגילם הממוצע כ-40 שנה, משתרעים על-פני שלושה כפרים, ומטופחים לפי שיטת ה-LUTTE RAISONNÉE (שימוש תכוף פחות ומתון יותר בחומרים כימיים).  לטרימבאך כרמים של כל זני הענבים הרווחים באלזאס, לרבות גוורצטראמינר, אך תהילת הבית בראש ובראשונה על יינות הריזלינג שלו. היהלומים בכתר: יין קלו סאנט הון הנדיר, שרבים רואים בו את יין הריזלינג

הטוב באלזאס, ויין קווה פרדריק אמיל. החלקות התורמות ענבים ליינות אלה שוכנות על שטחי כרמי גראן קרו, אך תוויותיהם אינן מזכירות זאת – הן וותיקות ומיוחסות בהרבה מסיווג כרמי האיכות של אלזאס, השנוי ממילא במחלוקת.

גישתם של בני טרימבאך בייצור היינות הייתה מאז ומעולם טהרנית. בכל יינות היקב שולט סגנון ברור: היינות מאוזנים להפליא, בנויים לתלפיות, אלגנטיים,  ארומטיים מאוד אך נטולי כל שמץ מיותר של סוכר שיורי. אף שהם מוכנים לשתייה בעת שיווקם, לכולם תוחלת השבחה נאה.

ברון דה לאדוסט
פונטנה קנדידה