אוזו מטקסה

favorite_border

אוזו הנו המשקה הפופולרי ביותר ביוון ואוזו מטקסה הוא מהמפורסמים ומהאיכותיים בקטגוריה. האוזו מיוצר ע"י "מטקסה"  השייך לבית רמי קואנטרו היוקרתי. זהו אוזו כשר, וככזה הוא אחד הבודדים הקיימים בעולם.

אוזו מטקסה נוצר על ידי המאסטר דיסטילר של מטקסה, קוסטס רפטיס. מומחיותו של קוסטס בזיקוק איכותי ובבחירת חומרי הגלם הטובים ביותר, היא זו שהובילה אותו לייצר אוזו אחר, איכותי במיוחד.

הייחודיות של אוזו מטקסה נובעת ממספר דברים. ראשית, בחירה של מרכיבים בוטאניים נדירים כגון מסטיק (שרף). המסטיק הוא מרכיב מהולל בשל הארומאטיות המיוחדת שלו. זהו מרכיב יקר מאוד, מסיבה זו הוא אינו בין רכיבי מרבית מותגי האוזו.

אוזו מטקסה מיוצר במיכלים קטנים, זאת בשל חוסר ההתפשרות בשימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר ושאיפה תמידית להגיע לאוזו מושלם. המתכון של אוזו מטקסה מכיל פי שלושה מכמות וסוג התבלינים הנמצאים ברוב מותגי האוזו.

לא לחינם הפך במהרה אוזו מטקסה לאחד ממותגי האוזו המפורסמים בעולם. ניתן לזהות את אוזו מטקסה בקלות רבה, זהו בקבוק האוזו היחידי שצבע הזכוכית שלו כחול בהיר. מומלץ לשתות את אוזו מטקסה עם קרח ומים, או בתוספת משקאות קלים רבים כמו לימונדה, אשכוליות ועוד והוא מושלם לליוי ארוחה בעלת אופי ים תיכוני.

מולינרי
שאטו דו בריי