רמי מרטן

favorite_border

רמי מרטן החל את דרכו ב 1724, זהו מותג הקוניאק הפופלרי והאיכותי ביותר, בחירה קפדנית של חומרי הגלם הטובים ביותר ותהליך ייצור ארוך ומבוקר.
בבסיסו של קוניאק איכותי נמצאת האדמה ממנה הוא מגיע, רמי מרטן מיוצר מענבים הגדלים בשני אזורי הגידול המוערכים ביותר במחוז קוניאק, גרנד שמפיין ופטיט שמפיין.
האדמה בשני אזורים אלה היא אדמת גיר ייחודית, חלחול המים לשורשי הגפן מאוזן והיא סופגת בצורה אופטימאלית את אור השמש וכך הענבים מגיעים לבשלות מושלמת.
ה Eau de vie , מי החיים המופקים משלושת זני הענבים שרק מהם מותר בחוק לייצר קוניאק – אוני בלאן, קולומבר ופול בלאנש, מופקים מהענבים הטובים ביותר מהחלקות הטובות ביותר הנמצאות בלב אזור קוניאק, התזקיק בעל פוטנציאל יישון ייחודי ולכן יישון רמי מרטן נעשה בקפידה ואורך זמן רב יותר מהזמן המינימלי הקבוע בחוק.
ב 1938 זיהו בצרפת את סגולות חלקות הפטיט שמפיין והגרנד שמפיין ויצרו קטגוריה בשם
Fine champagne cognac,  בהגדרה זהו קוניאק המיוצר אך ורק משתי החלקות לפי תקנות הAOC המחמירות, ושהאחוז המינימלי של חומר גלם המגיע מגרנד שמפיין בקוניאק הוא חמישים אחוז.

רק 17 אחוז מהקוניאק היוצא מאזור קוניאק מוכר רישמית כפיין שמפיין קוניאק, 80 אחוז מהפיין שמפיין קוניאק היוצא מחבל קוניאק הוא הקוניאק האיכותי של רמי מרטן.
ב 1965 נחתמו הסכמים בין מגדלי הגפנים בגרנד ופטיט שמפיין ובין רמי מרטן, שיתוף הפעולה כתאגיד לייצור פיין שמפיין קוניאק אפשר ומאפשר גם היום מוצר מושלם כבסיס למוצר סופי איכותי ביותר.

רמי מרטן מחוייבים לשמירה על שיטות הזיקוק המקוריות והמסורתיות שהחלו בשנת 1724, בדודי נחושת קטנים הנקראים אלאמביק. הכוהל המופק בדודים אלו מורכב ובעל עומק ורוחב עצום של טעם, וכמו כן, בעל פוטנציאל יישון ייחודי. לב הזיקוק נבחר בקפידה יתרה, ומכאן מתחיל תהליך יישון ארוך ומבוקר עד הגעה לשלמות.
היישון מתבצע בעץ אלון לימוזין צרפתי בלבד, מאחד הייערות העתיקים בצרפת. העצים מהם בונים את החביות בעבודת יד חייבים להיות בני מינימום 80 שנה, ועליהם לעבור ייבוש של 3 שנים באוויר הפתוח לפני הפיכתם לחביות.
מאסטר המרתפים אחראי על הבלנד בין נוזלי הגרנד והפטיט שמפיין, בכדי לחשוף את הארומה הייחודית ולשמר את הסטייל הייחודי של רמי מרטן. במאה האחרונה תפקיד זה אויש על ידי 4 אנשים בלבד!
לעץ תרומה רבה להתפתחותו של האו דה וי לקוניאק איכותי. העץ נותן טעם וניל עשיר וצבע זהוב מדהים, כמו כן העץ מאפשר לקוניאק לנשום, מאפשר הרמוניה בין הקוניאק שבחבית והסביבה החיצונית.

בכל שנה מתאדים כשני אחוזים מתכולת החביות, בשפת המקומיים כמו בתחומי אלכוהול אחרים נקרא החלק המתאדה "חלקם של המלאכים".
דילול הקוניאק במים נעשה אך ורק ממים מנהר השראנט לפי חוקי ה AOC, מים טהורים אלה הם עוד מרכיב חשוב בדרך לשלמות.

לואי טרז
טולמור דיו
תפריט