קינטא דו קראשטו

עמק הדואורו

favorite_border

קינטא דו קראשטו

אחוזת (קינטא) קראשטו שוכנת על הגדה הימנית של נהר הדורו, בין הכפרים רגואה ופנייאו, בלבו של אזור היין החשוב ביותר של פורטוגל. היא שייכת זה למעלה מ-100 שנה למשפחת רוקט, וככל האחוזות החשובות בדורו, מקורותיה בתקופת האימפריה הרומית. אפילו שמה מלמד על כך – הוא נגזר מהמונח castrum – מצודה רומית.

האופי המשפחתי נשמר ביקב גם כיום, והוא מייצר את רוב יינותיו בכמויות קטנות בלבד – סך הייצור השנתי עומד על כ-800 אלף בקבוקים.

אל המסורות הנושנות של האזור חוברים כיום בקינטא דו קראשטו טכנולוגיה וציוד של המאה ה-21, והם משמשים ביקב בייצור כמה מהיינות המעוטרים ביותר של עמק הדורו. מיגוון היינות ביקב גדול ומקיף גם יינות זניים, אך עיקר תהילתו במימסכים שהוא יוצר מזני הדורו המסורתיים, כדי לייצר יינות כמו ה"רזרבה גפנים בוגרות". יין זה עשוי מכ-30 זני ענבים שונים מגפנים בנות 70 שנה ויותר, והוא טיפוסי לדורו מאין כמותו.

יינות אלה ואחרים (ובהם יינות פורט מצויינים) היקנו ליקב מוניטין בינלאומיים פנטסטיים. הוא פרץ לתודעה הבינלאומית כאשר יין הרזרבה שלו הגיע, עם 95 נק', למקום השלישי ברשימת 100 היינות הגדולים של וויין ספקטייטור ב-2008.

וויליאמס אנד האמברט
פפאפל