קוקי

favorite_border

הוורמוט של חוליו קוקי מיוצר בעיר אסטי משנת 1891, מבוסס על יין אשר חוזק באלכוהול ותובל במרכיבים בוטניים שונים. העיר אסטי הייתה חלוצה בתיבול יין עם תבלינים וצמחים.  וורמוט נחשב למשקה מאוד פופולארי באיזור בשנים האלה, וחוליו קוקי פתח עד שנת 1913 שבעה ברי טעימות של קוקי, בהם יכלו אנשים ומבקרים לטעום את הוורמוט המצויין שלו.

מאז ועד היום לא השתנה דבר בתהליך הייצור, הוורמוט של קוקי עובר תהליך קפדני ואיכותי, הכולל ליקוט של מיטב המרכיבים הבוטניים שאפשר למצוא, והשרייתם ביין איכותי.

הוורמוט של קוקי נצרך לאורך כל שעות היום, בין אם כמשקה אפרטיפי בליווי לארוחות, בשילובים עם מיצי הדרים וטוניק, ובין אם בברי הקוקטיילים כבסיס לקוקטייל שמבליט את מרכיביו הבוטניים השונים והארומות המדהימות שלו.

  • סטוריקו די טורינו – וורמוט מתוק מתובל בין השאר בכינין, רוברב והדרים, לוורמוט טעם עשיר עם נגיעות קקאו ומרירות הדרית נפלאה, רוזמרין וקצת מוסקט.מתאים לקוקטיילים קלאסיים או בשילוב עם סודה ופלח תפוז.
  • אמריקנו –מייצג את החוליה המקשרת בין יין לליקר. מבוסס על יין עם הוספת כמות קטנה של אלכוהול, והשרייה קרה של מרכיבים בוטניים מגוונים שבינהם: לענה, כינין, קליפות הדרים ואלדרפלאוור. השם אמריקנו מגיע מהמילה "אמאריקטו", שהינה הפיכת המשקה למריר ע"י הוספת מרכיבים בוטנים שונים, וכמובן מההרגל האמריקאי לשתות וורמוט עם קרח וסודה. מיוצר לפי המתכון המקורי של חוליו קוקי, אשר מזוהה בעיר אסטי כאפרטיף היסטורי של העיר. על התוית מתנוסס התרנגול שמקורו משנות ה-30 ובעל קונוטציה אפרטיבית (מעורר את התיאבון), וכידוע התרנגול הינו אחד מסמלי העיר אסטי.
וילה מסה
קאפל