קאוויקיולי

favorite_border

קאוויקיולי

הלמברוסקו לסוגיו ומיניו הוא אחד היינות המוערכים ביותר באיטליה, ואחד מלהיטי הייצוא הגדולים של תעשיית היינות האיטלקית. יקבי קאוויקיולי, השוכנים לא הרחק מהעיר מודנה (מולדת החומץ הבלסמי המהולל) נוסדו בתחילת שנות ה-20 על-ידי הכורם אומברטו קאוויקיולי, שהתבלט מיד בסגנון המיוחד של הלמברוסקו די סורבארה שלו.

יורשיו דוגלים במדיניות של איכות, במטרה להדגיש לעולם את האיכות הפוטנציאלית של ענב הלמברוסקו והיינות המופקים ממנו. בשונה מייצרני הלמברוסקו הגדולים, יקב קאוויקיולי הנו הבעלים של מרבית כרמיו – 1,700 דונמים, שמאפשרים לו לשלוט באופן כמעט אבסולוטי על איכות יינותיו. לראייה, קאוויקיולי היה יצרן הלמברוסקו הראשון בהיסטוריה, שייצר למברוסקו מכרם יחידני ומשנת בציר יחידה, הלמברוסקו די סורבארה ויניה דל כריסטו.

כיום, קרוב למאה שנים לאחר היווסדו, נחשב קאוויקיולי ליצרן הלמברוסקו החשוב באיטליה, ומייצרים בו יינות למברוסקו ויינות מבעבעים נוספים, בכל הסגנונות ורמות המחיר הקיימות.

ביקב מיוצרות בהצלחה שתי סדרות של יינות למברוסקו כשרים. סדרת "למברוסקו די לואיג'י", מציעה יינות נהדרים לצריכה יומיומית, שתמורתם מעולה; השנייה, סדרת "למברוסקו דונאטו", חגיגית יותר.

יינות שתי הסדרות יוצרו מענבי למברוסקו מובחרים, שנבצרו בכרמי איכות בשלושת תתי-האזורים של הלמברוסקו באמיליה רומניה, על-ידי  הייננים המומחים ביותר בייצור יינות ייחודיים אלה ותחת פיקוחו הקפדני של ועד הכשרות OK. כל היינות מבושלים וכשרים לפסח למהדרין.

פפאפל
אלווארו פאלאסיוס