נונינו

favorite_border

גראפה נונינו, בבעלות משפחת נונינו, זהו אחד ממותגי הגראפה האיכותיים ומפורסמים בעולם. הגראפה הראשונה של המותג זוקקה על ידי אורציו נונינו בפריולי בשנת 1897. מאז הקמתה, דוגלת המזקקה באיכות בלתי מתפשרת, שמירה על המסורת המשפחתית הקיימת יותר ממאה שנה, ועם זאת חדשנות ויצירתיות.

המזקקה שוכנת באזור פריולי היוקרתי אשר בצפון מזרח איטליה, ומנוהלת על ידי שלוש אחיות, נינותיו של המייסד.

בשנת 1973 שינתה משפחת נונינו את תעשיית הגראפה בזיקוק של גראפה זנית. למותג סדרה בשם "מונוויטיניוו ("חד זני" באיטלקית) נונינו", והיא נוצרה על ידי זיקוק הזן הנחשב לאולטימטיבי לגראפה, זן הפיקוליט. עם השנים הרחיבה המשפחה את הסדרה לענבים נוספים כגון: שרדונה, מוסקט לבן ומרלו. הצלחת הגראפה הזנית של נונינו הובילה לשכפול השיטה על ידי יצרני גראפה רבים.

בשנת 1984 הביאה שוב המזקקה לחידוש בתעשיית הגראפה המסורתית, בדרישתה לקביעת תו תקן לגראפה, המזוקקת מענבים שלמים ולא מגפת ענבים. שמו של תו התקן הוא UE, והוא מהווה סדרה שלמה של גראפה מיוחדת מענבים שונים.

מבית נונינו מגיע גם אמארו, ליקר עשבים מריר-מתקתק, המיוצר על ידי השריית עשבי תיבול ותבלינים בגראפה היוקרתית מסדרתUE  של נונינו. האמארו של נונינו ידוע בכל רחבי העולם כאפריטיף מושלם וכבסיס מעולה לקוקטלים רבים. מטרת העל של נונינו היא הפיכתה של הגראפה מנסיכה למלכה בעולם המשקאות המזוקקים

ויטלי ניל
יאמאזאקי