מלכה

favorite_border

הסיפור של מבשלת מלכה החל בשנת 2006, מתוך אהבה לטבע ורצון לקדם את תרבות הבירה בארץ. אסף לביא, שהיה בעליהם של שני פאבים בתל-אביב, עזב את העיר הגדולה ליישוב האקולוגי כליל, והחל לבשל בירה בכמויות קטנות.

בשנת 2008 התמקמה המבשלה בקיבוץ יחיעם, למרגלות מבצר, בתוך נוף גלילי מול הים. מאז ועד היום, מתמחה המבשלה בייצור בירות מסוג אייל בשיטה המסורתית ובכמויות קטנות. תהליך הייצור מתחיל בשימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר, ממשיך בבקרת איכות קפדנית, וחוסר התפשרות על רמת הבירה הסופית. בסוף שנת 2017 עברה המבשלה מיקום אך חצר הבירה אשר נמצאת ביחיעם עדין פתוחה לקהל בסופי שבוע.

המשך הביקוש ההולך וגדל זירז את מעבר המבשלה למעונה החדש באזור התעשייה של תפן, כאשר יכולות הייצור גדלו על מנת שיוכלו לענות על הביקוש. המבשלה החדשה מתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית וניתן לבקר בה כדי לראות את תהליך הייצור וכמובן לשבת על כוס בירה ואוכל טוב.

מלכה בהירה 6.5% – בירה בסגנון Blond Ale בלגי. בירה המאופיינת בטעמי רקע של הדרים, הנובעים מתוספת קליפות תפוז וזרעי כוסברה לתהליך הבישול של הבירה ושימוש בכשות מיוחד.

מלכה אדמונית 5.5% – בירה בסגנון Pale Ale אנגלי קלאסי, המאופיינת בטעם לחמי של שעורה וצבע אדום עמוק. הבירה מבושלת עם כמויות גדולות של כשות הנותן מרירות מורגשת אם כי לא כזו שמשתלטת ומכסה את טעמי הלתת.

מלכה הינדי 6.2% – בירה בסגנון IPA המאופיינת בצבע נחושתי עמוק וטעם קרמלי עדין. בשלבים שונים של תהליך היצור מוסיפים שלושה סוגים שונים של כשות, המעניקים מורכבות הן בטעם והן בארומה של הבירה. המרירות המודגשת משאירה סיומת ארוכה שמובילה ללגימה הבאה.

מלכה כהה 6% – בירה בסגנון סטאוט, עשירה מאוד ובעלת מרקם קטיפתי וטעמים של שוקולד מריר וקפה איכותי.

מלכה חיטה 5% – בירת חיטה המאופיינת בצבע זהוב מעונן, ראש קצף גבוה, מרירות נמוכה, וארומה פירותית.

באדוויזר
שוף