מטקסה

favorite_border

המותג מטקסה בא לעולם באופן רשמי ב1888 בפיראוס, ע"י ספירוס מטקסה. מטקסה הוא משקה ייחודי במינו אשר שיטת הייצור שלו שונה מכל כהיל אחר. זהו ברנדי יווני המיוצר עד היום בדיוק באותה שיטה ואותו מתכון לפיהם ייוצר הבקבוק הראשון.

הייצור כולו נמצא בפיקוחו של המאסטר בלנדר. הבלנדינג (הערבוב) הוא אומנות, אשר מצריכה חושים מיוחדים וכשרון פנומנאלי. בכדי להגיע לרמה כה גבוהה של שלמות, הקדיש המאסטר בלנדר קונסטנטינוס רפטיס את כל חייו המקצועיים למטקסה. מה שנותן מגע של זוהר לכל טיפה וטיפה.
השמש היא אחד המרכיבים החשובים והבסיסיים בתהליך הייצור, זאת משום שחומר הגלם הבסיסי, הענבים, חשופים לכ- 2000 שעות של שמש…
הענבים – סבאטיינו, סולטנינה וקורינט שחור , גדלים באיזור אטיקה. אלו ענבים עסיסיים ועשירים בטעם. בתהליך נשארים הענבים בשמש עד שהם מתייבשים ונהיים צימוקים (בדומה לשיטת האפסימנטו ביין האמרונה). השלב הבא הוא סחיטת הצימוקים וייצור יין, את היין מזקקים זיקוק כפול בדודי זיקוק מסורתיים.
התזקיק מיושן בחביות עץ אלון צרפתי מזן לימוזין, המיוצרות בעבודת יד, זהו אותו עץ המשמש לייצור חביות קוניאק. היישון המינימאלי הוא שישה חודשים ויכול להגיע לשלושים שנה.
בסיום היישון מוסיפים לברנדי יין מוסקט מתוק, ארומאטי ומיושן, המופק מענבים המגיעים מהאיים לימנוס וסאמוס אשר בים האגאי.
כעת, מגיע אחד הסודות השמורים, ההופכים את מטקסה לייחודי אף יותר. בברנדי מושרים עלי כותרת של ורדים ותבלינים נוספים, לפי מתכון עתיק וסודי. הבלנד הסופי חוזר לחביות למשך שישה חודשים לפחות.

לפני הביקבוק עובר הנוזל קירור בטמפרטורה של מינוס שש מעלות למשך 48 שעות, ולאחר מכן עובר סינון.
הצלחתה של מטקסה בעולם פנומנאלית, היא זכתה במדליית הזהב הראשונה שלה כבר בשנת 1892.

  • מטקסה 5 כוכבים – מטקסה חמישה כוכבים הוא הלב היווני של משפחת מטקסה. הבקבוק מעוצב בהשראת הארכיטקטורה היוונית, והברנדי עצמו פשוט לכוד בתוכו ומשדר את חום השמש. זה הוא משקה יוצא דופן בעל טעמים וניחוחות מורכבים ביותר. הברנדי שבבסיס מוצר זה מיושן ברובו חמש שנים בחביות עץ אלון מזן לימוזין.
  • מטקסה 7 כוכבים – מטקסה שבעה כוכבים הוא חבר מאוד מתוחכם במשפחת מטקסה. הבקבוק עוצב בהשראת כלי חרס יווני עתיק יומין בשם אמפורה, בו היה נהוג לשים יין ואלכוהול.
    תזקיק יין המיושן עד 7 שנים מקנה למטקסה שבעה כוכבים עומק ואופי ייחודיים, למשקה צבע זהוב, גוף מלא וטעם צימוקי מתקתק.
  • מטקסה 12 כוכבים – מטקסה 12 כוכבים, הקרוי גם גרנד אולימפיין רזרב, הוא החבר היוקרתי במשפחת מטקסה. רק מבט בבקבוק בו הוא שוכן, נותן רמז למסורת היוונית לה הוא שייך, ואותה הוא מייצג בכבוד רב.מטקסה 12 כוכבים מורכב מתזקיקי יין המיושנים עד 12 שנה בחביות עץ אלון מזן לימוזין. צבעו הוא כדבש כהה, ארומה עם רמזים של מוסקט ווניל, הגוף מלא ועץ מורגש היטב בטעם.
נגריטה
ויטלי ניל