מונקי שולדר

favorite_border

מונקי שולדר, בלנד של סינגל מאלט וויסקי בלבד, מהמזקקות אשר בבעלות וויליאם גרנט ובניו.

השם מונקי שולדר, שפרושו כתף קוף, ניתן לוויסקי כמחווה לגיבנת שהייתה נוצרת אצל עובדי המזקקות הוותיקים, שבמהלך עבודתם היו נאלצים להתכופף שוב שוב בתנועות החוזרות על עצמן ובעזרת עת חפירה להפוך את השעורה באופן ידני. כיום תופעה זו נעלמה מן העולם הודות למכשור מודרני. שמו של הוויסקי מנציח  את ההקרבה של העובדים באותם ימים.

הוויסקי הוא ערבוב של שלושה סינגל מאלטים מלב אזור ספייסייד. התוצאה היא וויסקי חלק, קרמי ורך, המומלץ להגשה נקי, עם קרח ובמיוחד בקוקטלי וויסקי. קוקטלים על בסיס מונקי שולדר מככבים בברים מובילים בכל רחבי העולם.

מונקי שולדר מעורבב על ידי המאסטר בלנדר האגדי של בלווני וגלנפידיך, דייויד סטיוארט. דייויד בוחר בקפידה בכל פעם 27 חביות מעץ אלון אמריקאי מהמזקקות השונות ובונה את הבלנד. לאחר מכן הוויסקי מתיישן תקופה נוספת, ורק כאשר מגיע לבשלות ולטעם הרצוי הוא מבוקבק בבקבוק מיוחד המעוטר בשלושה קופים.

סומקי מונקי שולדר, ביטוי חדש של מנקי שולדר מבית וויליאם גרנטס, הסמוקי מנקי, הינו גרסה חדשה של מנקי שולדר שבו מתווסף סינגל מאלט מעושן.

וויסקי זה מורכב מהמאלטים המפורסמים של בית וויליאם גרנטס שבינהם גם סינגל מאלט מעושן, הוויסקי התיישן רק בחביות אקס ברבן המעניקות לו ארומות של ווניל ועץ. ארומות של מאלטים עמוקים יחד עם עשן עדין וטעמי ווניל, עץ והדרים יוצרים שילוב מנצח!

בנוסף הסמוקי מנקי שומר על הקו והטעמים הייחודיים ומוכרים של מנקי שולדר המוכר והאהוב, הוויסקי עדין, חלק וקרמי מתאים לשתייה נקייה וכמובן כבסיס לקוקטיילים שונים ומגוונים.

היביקי
ת'ינקרס