סטולי

favorite_border

פירוש השם "סטוליצ'ניה" ברוסית הוא "של עיר הבירה". עובדה זו, כמו גם הציור של מלון מוסקבה המפורסם המופיע על התווית, מעידים על ההיסטוריה המרתקת של וודקה סטולי, שהפכה לסמל האיכות של ברית המועצות. מאז ומתמיד סטוליצ'ניה הייתה שם נרדף לוודקה ברוסיה.

כיום, עם הפיכתה של סטוליצ'ניה למותג בינלאומי מצליח, שמגרה את דמיונם של אנשים בכל העולם, בוחרים צרכניה לקרוא לה בשם החיבה "סטולי", המעיד על הקשר ה"חברי" שיוצרת הוודקה עם חובביה…

מאז ומעולם, שולטת סטולי ומפקחת באופן מלא על כל תהליכי הייצור, החל מגידול החיטה ועד לאריזת הבקבוק. על ידי פיקוח זה מתאפשרת לסטולי היכולת לשמור על אחידות ושלמות ללא התפשרות. הוודקה עוברת זיקוק רציף באיכות הגבוהה ביותר וסינון בחול קוורץ ופחם פעיל.
חומרי הגלם בהם משתמשים לייצור סטולי הם הטובים ביותר,  מהחיטה הגדלה במחוז טמבוב שהוא מהנחשבים והפורים ביותר בעולם, ועד המים הארטזנליים הבוקעים ממעמקי האדמה, שהם מים צלולים ואיכותיים ביותר.

הבניין שמתנוסס על התווית של סטולי הוא מלון מוסקבה הותיק, וגם הוא מסמל את הקשר החזק בין המדינה למותג. לפני שהחלה בנייתו של המלון הוגשו לסטאלין שתי תכניות אדריכליות, בכדי שיאשר אחת מהן. סטאלין חתם על שתיהן בטעות, אך בימים שויכוח עם מנהיג המפלגה היה שווה כליאה בגולאג, אף אחד לא רצה להתעמת עם החבר. בסופו של דבר עשה הארכיטקט הכלאה של שתי התכניות, שהיו בשני סגנונות שונים, לתכנית אחת, מוזרה ומרשימה כאחד.
המלון נבחר לככב על התווית של סטולי משום שעיצובו מסורתי ופשוט מבחוץ אך מפואר ועשיר מאוד מבפנים, בדיוק כמו סטוליצ'ניה, הבקבוק פשוט ומסורתי והוודקה מיוחדת, חלקה ויוקרתית.

בהיותה של סטולי וודקה מקורית לאנשים מקוריים, נזקפים לזכותה לא מעט חידושים וציוני דרך מיוחדים במינם.

ב-1944 הציגה סטולי לראשונה חידוש טכנולוגי אדיר בזיקוק וודקה, שהוכר על ידי המדינה, והפך אותה לוודקה המועדפת על מביני עניין. ב-1962 הביאה סטולי לעולם את התיבול בטעמים, וזאת למצוותו של החבר ניקיטה חרושצ'וב, שאהב טעמים חזקים עם האוכל שלו, הטעם הראשון היה לימונאייה, כיום לסטולי יש 12 טעמים שונים.
ב-1975 הייתה סטולי לוודקה הראשונה שהגיעה לחלל. לטיסה המשותפת הראשונה של הרוסים והאמריקאים, לקח עימו הקפטן הרוסי, שכונה " הקאובוי הסיבירי", שתי שפופרות סטוליצ'ניה, על מנת לכבד את הקולגות מהמערב ומעל הכל ב- 1989הביאה סטוליצ'ניה לעולם את וודקת הסופר פרימיום הראשונה, סטולי גולד (הידועה כסטולי קריסטל). גולד יוצרה כאות כבוד ל500 שנות ייצור וודקה איכותית ברוסיה. הצלחתה של סטולי גולד גרמה ליצרני וודקה רבים לייצר דרגת סופר פרימיום.

בלוברי:

סטולי המתובלת באוכמניות כחולות י, כמו בכל הוודקות המתובלות של סטולי מוסיפים לוודקה מרכיבים טבעיים בלבד וזאת לפני תהליך הסינון.
סטולי בלוברי מתאפיינת בבשלות של פירות יער, אוכמניות כחולות, פטל שחור, הדרים ונגיעה של ג'וניפר (ערער). בפה מתקבלת רכות וקרמיות עם חמאתיות, פירות יער ונגיעה של אקליפטוס.
סטולי בלוברי מצויינת להגשה בשוט היישר מהמקפיא, עם תוספת מגוון משקאות קלים וכבסיס לקוקטלים רבים.

הוט:

כחלק מחגיגות 50 שנה ליצירת הוודקה הראשונה בטעם, משיקה סטולי את סטולי הוט, וודקה המתובלת בפלפל חלפניו חריף.
סטולי הוט היא הוודקה החריפה היחידה שבאמת חריפה! עם כניסתה לחיך מיד מרגישים בנגיעות עישון וחריפות הודות לפלפלי החלפניו הנבחרים בקפידה לייצור הוודקה. סטולי הוט מומלצת להגשה בשוט מהמקפיא, היא משתלבת יופי בתוספת מיצים שונים, לדוגמא: בתוספת מיץ אננס וליים.

וניל: 

החברה המתובלת בוניל במשפחת סטולי, זוהי הוודקה המובילה בקטגוריית הוניל מבין שלל הוודקות המציעות טעם זה, זאת משום שטעם הוניל מגיע ממקלות וניל מקוריים ולא מתמציות כמו במרבית הוודקות, כתוצאה מכך מתקבלת וודקה חלקה ונעימה עם ארומות מטריפות של וניל, שוקולד ושמנת, הטעם מאוזן, חלק וקליל.
סטולי וניל משתלבת מדהים בקוקטלים רבים, כמו כן היא מצויינת כשוט היישר מהמקפיא או בתוספת משקאות קלים כמו קולה או מיץ אננס.

לימון:

החברה המתובלת בלימון במשפחת סטולי, כמו בכל הוודקות המתובלות של סטולי מוסיפים לוודקה מרכיבים טבעיים בלבד וזאת לפני תהליך הסינון.
סטולי ציטרוס היא וודקה המתהדרת תחילה בניחוחות לימון מתוק ולאחר גלגול בפה ישנה התפרצות של לימון בשל ומלא טעם, הפה מאוזן ביותר עם סיומת של קליפות הדרים ופריחת עץ הלימון.
סטולי ציטרוס מצויין להגשה בשוט היישר מהמקפיא, עם תוספת מגוון משקאות קלים וכבסיס לקוקטלים רבים.

תפוז:

החברה המתובלת בתפוז במשפחת סטולי, כמו בכל הוודקות המתובלות של סטולי מוסיפים לוודקה מרכיבים טבעיים בלבד וזאת לפני תהליך הסינון.
סטולי תפוז מתהדרת בארומה קלילה ופרחונית של קליפת תפוז, שמנים ארומטיים ואיזון בין ניחוחות עשירים של מרמלדה וליקר תפוזים ובין ניחוחות עדינים של חמאה ופריחת פרדסים.
בפה מתקבלים טעמים של שוקולד מריר, תפוז סיני והסיומת רעננה ומלטפת עם דגש של לימון טרי.
סטולי תפוז מצויין להגשה בשוט היישר מהמקפיא, עם תוספת מגוון משקאות קלים וכבסיס לקוקטלים רבים.

שוקולד רסברי:

סטולי שוקולד פטל היא וודקה חלקה, בעלת מרקם קטיפתי, זאת הודות לטעמים העדינים של שוקולד חלב ופטל. זוהי וודקה מיוחדת ביותר, בעלת ארומה מטריפה וחדשנית בתחום.
סטולי שוקולד פטל מצטרפת למגוון רחב  וייחודי של סטולי. מומלצת להגשה בשוט מהמקפיא, כמו כן היא משתלבת נפלא עם מגוון רחב של מיצים, לדוגמא: בתוספת לימונדה וחמוציות.

סטיקי:

כחלק מחגיגות 50 שנה ליצירת הוודקה הראשונה בטעם,השיקה סטולי את סטולי סטיקי, וודקה המתובלת בדבש.
סטולי סטיקי היא וודקה חלקה ונקייה, התיבול בדבש עדין ומשתלב באופן מושלם עם טעמים רבים כמו ג'ינג'ר, וניל תפוח ועוד. מומלץ להגיש את סטולי סטיקי מהמקפיא או לשלב עם כל תוספת שעולה על הדעת.

.

טקילת קא
יגרמייסטר