סטולי

favorite_border

פירוש השם "סטוליצ'ניה" ברוסית הוא "של עיר הבירה". עובדה זו, כמו גם הציור של מלון מוסקבה המפורסם המופיע על התווית, מעידים על ההיסטוריה המרתקת של וודקה סטולי, שהפכה לסמל האיכות של ברית המועצות. מאז ומתמיד סטוליצ'ניה הייתה שם נרדף לוודקה ברוסיה.

כיום, עם הפיכתה של סטוליצ'ניה למותג בינלאומי מצליח, שמגרה את דמיונם של אנשים בכל העולם, בוחרים צרכניה לקרוא לה בשם החיבה "סטולי", המעיד על הקשר ה"חברי" שיוצרת הוודקה עם חובביה…

מאז ומעולם, שולטת סטולי ומפקחת באופן מלא על כל תהליכי הייצור, החל מגידול החיטה ועד לאריזת הבקבוק. על ידי פיקוח זה מתאפשרת לסטולי היכולת לשמור על אחידות ושלמות ללא התפשרות. הוודקה עוברת זיקוק רציף באיכות הגבוהה ביותר וסינון בחול קוורץ ופחם פעיל.
חומרי הגלם בהם משתמשים לייצור סטולי הם הטובים ביותר,  מהחיטה הגדלה במחוז טמבוב שהוא מהנחשבים והפורים ביותר בעולם, ועד המים הארטזנליים הבוקעים ממעמקי האדמה, שהם מים צלולים ואיכותיים ביותר.

הבניין שמתנוסס על התווית של סטולי הוא מלון מוסקבה הותיק, וגם הוא מסמל את הקשר החזק בין המדינה למותג. לפני שהחלה בנייתו של המלון הוגשו לסטאלין שתי תכניות אדריכליות, בכדי שיאשר אחת מהן. סטאלין חתם על שתיהן בטעות, אך בימים שויכוח עם מנהיג המפלגה היה שווה כליאה בגולאג, אף אחד לא רצה להתעמת עם החבר. בסופו של דבר עשה הארכיטקט הכלאה של שתי התכניות, שהיו בשני סגנונות שונים, לתכנית אחת, מוזרה ומרשימה כאחד.
המלון נבחר לככב על התווית של סטולי משום שעיצובו מסורתי ופשוט מבחוץ אך מפואר ועשיר מאוד מבפנים, בדיוק כמו סטוליצ'ניה, הבקבוק פשוט ומסורתי והוודקה מיוחדת, חלקה ויוקרתית.

בהיותה של סטולי וודקה מקורית לאנשים מקוריים, נזקפים לזכותה לא מעט חידושים וציוני דרך מיוחדים במינם.

ב-1944 הציגה סטולי לראשונה חידוש טכנולוגי אדיר בזיקוק וודקה, שהוכר על ידי המדינה, והפך אותה לוודקה המועדפת על מביני עניין. ב-1962 הביאה סטולי לעולם את התיבול בטעמים, וזאת למצוותו של החבר ניקיטה חרושצ'וב, שאהב טעמים חזקים עם האוכל שלו, הטעם הראשון היה לימונאייה, כיום לסטולי יש 12 טעמים שונים.
ב-1975 הייתה סטולי לוודקה הראשונה שהגיעה לחלל. לטיסה המשותפת הראשונה של הרוסים והאמריקאים, לקח עימו הקפטן הרוסי, שכונה " הקאובוי הסיבירי", שתי שפופרות סטוליצ'ניה, על מנת לכבד את הקולגות מהמערב ומעל הכל ב- 1989הביאה סטוליצ'ניה לעולם את וודקת הסופר פרימיום הראשונה, סטולי גולד (הידועה כסטולי קריסטל). גולד יוצרה כאות כבוד ל500 שנות ייצור וודקה איכותית ברוסיה. הצלחתה של סטולי גולד גרמה ליצרני וודקה רבים לייצר דרגת סופר פרימיום.

יגרמייסטר
תפריט