דובל

favorite_border

לפני למעלה ממאה שנה, דובל כיוונו באומץ רב לאן שמבשלות חלמו לכוון. דובל המציאו את קטגורית  האייל הבלגי הזהוב, והצליחו בגדול.

מבשלת דובל-מורטגט  (Duvel Moortgat) הוקמה ב-1871. יאן לאונרד מורטגט – בן למשפחת יצרני בירה  ייסד את מבשלת מורטגט, אחת מ-4,000 מבשלות שהיו קיימות אז בבלגיה. ההתחלה הייתה קשה מכיוון שהיצע הבירות בתסיסה עלית היה גבוה מהביקוש, אך יאן לאונרד מצא לקוחות נאמנים לבירה הייחודית. מאז ועד היום המבשלה עדיין משפחתית שעוברת מדור לדור.

בירת הדגל של המבשלה, הנה בירת דובל, שבשפה הפלמית משמעותה "שטן". למבשלה לוקח  90 יום לייצר את הבירה כדי להגיע לאיזון מושלם ותוצאה מדהימה.

לכניסה לאתר הרשמי – לחץ כאן

דובל 8.5%

ספינת הדגל של הבירות הבלגיות. בירה זהובה ומעורפלת בעלת ניחוח פרחוני, טעם פירותי מעודן, מרירות קלה וסיומת יבשה. מיוצרת בתהליך ארוך ולא סטנדרטי שנמשך 90 יום, ועוברת תסיסה נוספת בבקבוק בדומה לשיטת שמפניה. תהליך היצור היחודי מבטיח אופי טהור, מיגוז עדין וטעם נעים של אלכוהול. תקופת ההתבגרות הארוכה תורמת לעידון המשקה ומעניקה לבירה אופי ייחודי. בזכות תכולת האלכוהול המפתיעה, ראש הקצף העצום המזוהה איתה והתחושה החלקה והקרמית בפה, דובל בולטת בבירור מעל בירות אחרות בבלגיה ובעולם כולו.

דובל טריפל הופ 9.5%

גרסה מיוחדת של דובל הקלאסית, שהתחילה כניסיון מרתק של המבשלה להוציא בכל שנה מהדורה מוגבלת ושונה של דובל עם אקסטרה כשות, כל פעם עם זן אחר – עד שלבסוף הוחלט בבחירה של הקהל שהמהדורה שהכילה את זן הכשות סיטרה היא המוצלחת ביותר, ומאז הבירה מיוצרת באופן קבוע כל השנה. תוספת הכשות יוצרת ארומות הדריות-לימוניות עם נגיעה של פירות טרופים, ומעבר לזה הבירה גם מכילה אחוז אחד של אלכוהול יותר מאשר בדובל הקלאסית (9.5% לעומת 8.5%) – דבר שמשתלב נהדר עם העוצמה של הבירה.

דובל המבושלת עם שמרי דובל הייחודים, 3 סוגי לתתים שונים, 6 סוגי כשות שונים ונגיעת תפוז. תוצאה היא דובל מאוזנת, נגישה, שתסחף אתכם עם ניחוח הדרי-פרחוני וטעם רענן ופירותי.

מרדסו
בלו מון