ברוכלאדיך

favorite_border

מזקקת ברויכלאדיך הוקמה בשנת 1881 ע"י האחים הארווי, משפחה בעלת היסטוריה ארוכה של למעלה ממאה שנה של בעלות מזקקות וויסקי. בשנת 2000, שכרה את ג'ים מקאייגאן, המאסטר דיסטילר, בעל רקע עשיר של עשיית וויסקי.

בשנת 2010 נרכשה המזקקה ע"י בית רמי קואנטרו. המזקקה ממוקמת באי איילה, מערבית לסקוטלנד.

במזקקת ברויכלאדיך מייצרים שלשוה סוגים שונים ומיוחדים של סינגל מאלט וויסקי: קלאסיק לאדי – לא מעושן (unpeated), פורט שאלוט – מעושן כבד (heavily peated) ואוקטומור – מעושן כבד מאוד (super heavily peated).

ברויכלאדיך מוגדרת כמזקקה מתקדמת מאזור האיים, הגאה בעצם היותה שונה, וביכולתה לעשות את הדברים קצת אחרת. גישתה החדשנית עומדת לצד המסורת והערכים המקומיים – יישון ובקבוק כל הוויסיקים על האי, שימוש בשעורה סקוטית בלבד ושמירה מוקפדת על הציוד במזקקה, אשר מקורו בתקופה הויקטוריאנית, כמו המטחנה האחרונה שקיימת, שמונעת באמצעות חגורת עור!

מזקקת ברויכלאדיך מייצרת את הוויסקים שלה בכמויות קטנות ומאוד איכותיות, לכן מוצריה מגיעים רק בהקצאות קטנות מאוד לשווקים ברחבי העולם. דוגמה נהדרת לקידמה של המזקקה היא שבאתר המזקקה ישנה אפשרות ע"י המספר הסידורי של הוויסקי לדעת במדוייק את מספר החביות שבהן הוויסקי התיישן ואת סוגם לפרטי פרטים.

היימנס
בלוויני