שימאיי

favorite_border

עד היום מיוצרות כמה מהבירות הנחשבות ביותר של בלגיה על ידי נזירים טראפיסטים. כיום, מבשלות מנזרים טראפיסטיות הם גוף רשמי שמתיר לכנות בירה "טראפיסטית" רק אם עמדה בתקן המחייב את ייצור הבירה בתוך כתלי המנזר וע"י הנזירים עצמם (או בפיקוחם) וכל הכנסותיהם לצדקה ותחזוקת המנזר בלבד. היום קיימות בעולם רק 14 מבשלות הרשאיות להשתמש בכינוי זה, 6 מהן בבלגיה. המוכרת והמוערכת מבין הבירות הטראפיסטיות הזמינות בישראל היא ללא ספק שימאי. מנזר שימאי הוקם בדרום בלגיה בשנת 1850 ויצור הבירה בו התחיל עם הקמת המבשלה ב- 1862. הנזירים משתמשים במי מעיין שנמצא בתוך שטחי המנזר, ומייצרים ארבעה סוגי בירה – מתוכם משווקים רק שלושה (הרביעי משמש כ"בירת שולחן" לנזירים עצמם). כל הבירות עוברות תסיסה נוספת בבקבוק למשך שלושה שבועות לפחות לפני הפצתן אל מחוץ לכתלי המנזר. לצד המבשלה הנזירים מתפעלים גם חווה ומגבנה ומייצרים שם גבינות נפלאות.

לאתר רשמי לחץ כאן

שימאי טריפל 8% – בהירה ומעורפלת, בעלת ניחוחות פרחוניים של כשות, ניחוחות מתובלים של פלפל שחור וגרגירי כוסברה, מרירות נעימה וסיומת יבשה. זו הבירה החדשה ביותר של המנזר אשר יוצרה לראשונה בשנת 1966 לציון 500 שנה ליסודה של העייריה שימאי.

שימאי רד 7% – הבירה הראשונה שיוצרה על ידי המבשלה הטראפיסטית מיד עם הקמתה בשנת 1862, ומיוצרת על ידי הנזירים עד היום. צבעה חום-אדמדם עם ראש קצף בז' יציב, והיא בעלת ארומה פירותית וטעמים המרמזים לאגוזים קלויים, קרמל וסוכר חום.

שימאי בלו 9% – בירת הדגל של המנזר הטראפיסטי, שיוצרה במקור כגרסת כריסטמס מיוחדת אך זכתה מיד לפופולריות עצומה ומהווה כיום כ-50% ממכירות המבשלה. צבעה חום-נחושת כהה, היא בעלת ניחוחות של פירות ותבלינים, עם מרירות עדינה המאוזנת על ידי מתיקות של קרמל וטעמי צימוקים. נחשבת לאחת הבירות הטובות והיוקרתיות ביותר בעולם, ונקראת גם Grand Reserve עקב העובדה שהיא מתאימה ליישון של שנים ארוכות בדיוק כמו יינות מורכבים ואיכותיים.

ווסטונס
רדברגר