קואנטרו

favorite_border

בשנת 1849, בעיר אנג'ר שבצרפת, הקימו אדולפה ואדוארד ג'אן קואנטרו, קונדיטורים מפורסמים ומכובדים, מזקקה, בכדי לייצר אלכוהול מפירות מקומיים.
דור ההמשך, בנו של אדוארד, זיקק ב 1875 כוהל מקליפות תפוזים מיוחדים שלקליפתם טעם מריר מתוק. לכוהל שיצר היה צבע בוהק ומרשים מאוד. הבן גם עיצב את הבקבוק המרובע בעל הצבע הענברי, שהנו הבקבוק של קואנטרו עד עצם היום הזה.

כבר בתחילת המאה העשרים נמכרו מידי שנה 800 אלף בקבוקים של קואנטרו, ובשנת 1923 חצה המותג את האוקיינוס ופרץ לשוק האמריקאי.
ב 1989 התמזג קואנטרו יחד עם רמי מרטן, יצרן קוניאק ענק וותיק המייצר קוניאק משנת 1724, יחד הפך התאגיד לאחד הגורמים המשפיעים בתחום האלכוהול והיין.
מאז קואנטרו מככב במועדוני הלילה ובמסיבות הנוצצות ביותר כאשר הקו המוביל הוא Be Cointreauverseal.
המרכיב החשוב ביותר הוא כמובן התפוזים, אלו נאספים מכל קצבות תבל מהמזרח התיכון, מאירופה, אפריקה והקריביים. הקליפות מופרדות ומיובשות בשמש. לאחר מכן, עוברות ריכוך ע"י השרייה ומוכנסות לדודי זיקוק מנחושת בצבע אדום, בכדי למצות כל טיפה של השמנים הארומטיים הכל כך מיוחדים.
לתמצית המופקת מהזיקוק מוסיפים מים וסוכר טבעיים וכן אלכוהול ניטרלי על פי מתכון סודי ושמור היטב.

  • קואנטרו (כשר)

קואנטרו ידוע במיוחד בשל האיזון שלו, הוא עז ועם זאת עדין, הוא חם ומלטף ועם זאת מרענן והוא מריר אך מתוק, אי אפשר להתעלם ממנו וטעמו המיוחד נחרט בזיכרון לנצח.
מומלץ להגיש קואנטרו נקי או עם קרח.
כמו כן, קאונטרו הוא אחד המרכיבים ההכרחיים בקוקטלים רבים וטובים ומהווה את אחד מעמודי התווך של עולם המיקסולוגיה.

  • קואנטרו נואר

ליקר יוקרתי, אשר נוצר משילוב בין ליקר קואנטרו המפורסם לבין הקוניאק האיכותי והיוקרתי בעולם, רמי מרטן. השילוב של טעם התפוז העדין המתקתק, בעל הארומות הפירותיות וההדריות, עם קוניאק איכותי ועשיר, עם טעמים של וניל, דבש ותבלינים, יוצרים שילוב מדהים ומפתיע. מתקבל ליקר עשיר איכותי ומקורי.
קוקטייל הדגל של הליקר המפורסם הינו קואנטרו פיז אשר מכיל קואנטרו, מיץ לימון, סודה ופלח תפוז.

ג'ים בים
היביקי