סן ברנרדוס

favorite_border

בפינה המרוחקת ביותר של אזור פלנדריה המערבית, בבלגיה, בלב אזור גידול הכשות, מיוצרת אחת מהבירות הטובות בעולם. מבשלת סן ברנרדוס ממוקמת בכפר וואטו, ששם הזמן עובר לאט יותר מבשאר חלקי הארץ והחיים שונים ושקטים יותר.

המבשלה מייצרת בירה מאז שנת מ-1946. עקב בקשה של נזירי המנזר הטראפיסטי ווסטוולטרן שלא רצו יותר לייצר את הבירה בעצמם לאחר מלחמת העולם ה-2, וחיפשו מבשלה שתייצר ותשווק את הבירה עבורם. נזירים אלו נתנו את הרישיון לבירה הטראפיסטית המיוחדת שלהם לסן ברנרדוס, שהייתה עד אז מפעל לגבינה. ב-1992 הרישיון הטארפיסטי של סן ברנרדוס הגיע לסיומו, ומאז מייצרת המבשלה את אותן בירות תחת השם סן ברנרדוס. מגוון הבירות של המבשלה עשיר ומעניין. הבירות של המבשלה לא עוברות סינון, לא מפוסטרות וכיאה לסגנון המנזרים עוברות תסיסה שניה בבקבוק.

לאתר הרשמי לחץ כאן

מגוון..
מגוון..

סן ברנרדוס ויט 5.5% – בירת חיטה בלגית מסורתית לא מסוננת. צבעה בהיר מעונן, עשירה בתבלינים, בעלת ארומה של פירות הדר וגרגירי כוסברה. בעלת טעם עשיר ומתקתק עם חמיצות עדינה.

סן ברנרדוס פריור 8 – בירת מנזר בלגית, של מבשלת הבוטיק סן ברנרדוס.בירה מאוזנת בצבע כהה, בעלת מרקם קרמי וקצף סמיך. הבירה משלבת טעמי רקע פירותיים עם רמזים של טופי ושוקולד מריר. 8% אלכוהול.

סן ברנרדוס טריפל 8% –  בירת מנזר בלגית, של מבשלת הבוטיק סן ברנרדוס. בירה זו בהירה ומעורפלת, המשלבת בין מתקתקות קלילה ומרירות עדינה. בעלת ניחוחות עשירים המרמזים על תוספת של צמחי תבלין שונים.

סן ברנרדוס אבט 12  10% – בירת הדגל של המבשלה, צבעה שנהב כהה, טעמה שוקולדי – פירותי עשיר, מתובל וסמיך. בירה מיוחדת זו קרויה על שם אב המנזר, והיא נבחרה לאחת מ- 5 הבירות הטובות בעולם.

סן ברנרדוס כריסמס אייל 10% – בירת אייל כהה, מיוחדת וחזקה מאוד, פירותית, מתובלת, עשירה וסמיכה. הבירה מיוצרת פעם בשנה כמהדורה מיוחדת לקראת חג המולד בכמויות מוגבלות.

פולר’ס
סמיקלאוס
תפריט