נונינו

favorite_border

גראפה נונינו, בבעלות משפחת נונינו, זהו אחד ממותגי הגראפה האיכותיים ומפורסמים בעולם. הגראפה הראשונה של המותג זוקקה על ידי אורציו נונינו בפריולי בשנת 1897. מאז הקמתה, דוגלת המזקקה באיכות בלתי מתפשרת, שמירה על המסורת המשפחתית הקיימת יותר ממאה שנה, ועם זאת חדשנות ויצירתיות.

המזקקה שוכנת באזור פריולי היוקרתי אשר בצפון מזרח איטליה, ומנוהלת על ידי שלוש אחיות, נינותיו של המייסד.

בשנת 1973 שינתה משפחת נונינו את תעשיית הגראפה בזיקוק של גראפה זנית. למותג סדרה בשם "מונוויטיניוו ("חד זני" באיטלקית) נונינו", והיא נוצרה על ידי זיקוק הזן הנחשב לאולטימטיבי לגראפה, זן הפיקוליט. עם השנים הרחיבה המשפחה את הסדרה לענבים נוספים כגון: שרדונה, מוסקט לבן ומרלו. הצלחת הגראפה הזנית של נונינו הובילה לשכפול השיטה על ידי יצרני גראפה רבים.

בשנת 1984 הביאה שוב המזקקה לחידוש בתעשיית הגראפה המסורתית, בדרישתה לקביעת תו תקן לגראפה, המזוקקת מענבים שלמים ולא מגפת ענבים. שמו של תו התקן הוא UE, והוא מהווה סדרה שלמה של גראפה מיוחדת מענבים שונים.

מבית נונינו מגיע גם אמארו, ליקר עשבים מריר-מתקתק, המיוצר על ידי השריית עשבי תיבול ותבלינים בגראפה היוקרתית מסדרתUE  של נונינו. האמארו של נונינו ידוע בכל רחבי העולם כאפריטיף מושלם וכבסיס מעולה לקוקטלים רבים. מטרת העל של נונינו היא הפיכתה של הגראפה מנסיכה למלכה בעולם המשקאות המזוקקים

גראפה נונינו ונדמיה מילסימטה

שילוב הרמוני של גראפות מסדרת מונוויטינוו (זן יחיד), פינו, פריולאנו ומלבזייה. כל זן מזוקק בנפרד בדודי הזיקוק המיוחדים של המזקקה. הגראפה רכה ופרחונית, עם נגיעות של ארומת בצק אפוי.

גראפה נונינו ונדמיה רזרבה

ממסך של גראפות שעברו יישון של לפחות 18 חודשים בחביות אלון לימוזין וחביות אלון ספרדי שהכילו לפני כן שרי. לגראפה צבע ענברי זהוב, ניחוח אלגנטי עם נגיעות וניל, בצק אפוי ושוקולד.

גראפה נונינו – סדרת מונוויטיניוו

סדרת מונוויטיניוו, הושקה בשנת 1973 ושינתה את פני תעשיית הגראפה. לראשונה הוצגה גראפה מזן יחיד. בסדרה גראפות מזנים שונים, הזיקוק המוקפד, הנעשה ממש בעבודת יד, מאפשר מיצוי של הטעמים והארומה השונים שבכל זן וליצרת גראפה מופתית וייחודית. לאחר הזיקוק הגראפה נחה שישה חודשים.

  • גראפה נונינו מונוויטיניוו מוסקטו – עדינה מאוד, ניחוח וניל, ורדים ותימין, מתיקות מעודנת ורכות.
  • גראפה נונינו מונוויטיניוו שרדונה מיושנת – מיושנת לפחות שנה בחביות עץ אלון צרפתי. בעלת צבע ענברי עדין, ארומה עדינה של שוקולד, וניל ותפוחים. בפה נגיעות שוקולד, קרמל ושקדים.

גראפה נונינו אנטיקה רזרבה קווה

גראפה מיושנת המקבלת הערכה רבה בכל רחבי העולם. ממסך של גראפות מסדרת מונוויטינוו (זן יחיד) מהזנים מרלו, קברנה פרנק ורפוסקו, יישון של 4 עד 18 שנה בחביות המשלבות אלון לימוזין, אלון גרסין, ואלון ספרדי בו שהה לפני כן שרי.

לגראפה צבע ענברי, ארומה עשירה בעלת תבלון,  טעמי וניל ושקד מריר.

 

אמארו נונינו

אפריטיף אלגנטי, בעל אופי מרשים וניחוח עשבוני יוצא דופן. העשבים מושרים בגראפה המיוחדת של בית נונינו מסדרת UE, גראפה המיוצרת מכל חלקי הענב. האמארו עובר יישון בחביות, על מנת להגיע לאיזון טעמים מושלם.

מומלץ להגיש את האמארו בכוס נמוכה עם קרח ותפוז או עם קרח כתוש ונענע. משתלב נפלא בקוקטלים רבים, בשל עושר ואיזון הטעמים, לא מן הסתם מככב אמארו נונינו בספרי הקוקטלים המובילים בעולם. מומלץ גם להגשה בטמפרטורת החדר כמשקה לסיום ארוחה.

ויטלי ניל
יאמאזאקי