מילגרו

favorite_border

יצירת טקילה יוצאת מן הכלל אינה עניין פשוט. עם זאת, כל טעימה של טקילה מילגרו מוכיחה שהמאמץ בהחלט כדאי.
המייסדים של בית הטקילה מילגרו היו אנשי טקילה מושבעים, שלא אהבו את הכיוון שאליו פנתה הקטגוריה, ואת העובדה שמספר בתי הטקילה, ששמרו על המסורת והשתמשו בטכניקות הייצור עתיקות היומין, הלכו והתמעטו.

השניים פדו את חסכונותיהם והחליטו לצאת למסע שבסופו יביאו לעולם את הטקילה הטובה ביותר. טקילה שתהיה השגרירה של המסורת המקסיקנית.
הם הקימו אחוזה בחליסקו, גידלו בה אגבה במשך שנים, גייסו לעזרתם את אחד מהמאסטרים הגדולים של עולם הטקילה, פדרו חוארז, ושחזרו מתכון ישן של טקילה נפלאה. התוצאה הייתה טקילה מילגרו – שפרושו- נס בספרדית.

הייצור של מילגרו ייחודי לה ומשמר שיטות מסורתיות. שלא כמו בבתי טקילה אחרים, כל הטקילות של מילגרו מופקות מ-100% אגבה כחולה, כולה גדלה באחוזה עצמה.
לאחר קציר האגבה, הפקעות נקלות בתנורי ענק מסורתיים, העשויים חימר. התהליך האיטי מבטיח שטעמה המורכב של האגבה יישמר בטקילה עצמה. הזיקוק של מילגרו שונה גם הוא, בשל היותו בן 3 שלבים. מילגרו עוברת שני זיקוקים בדודים, ושלישי בעמוד מיוחד. זאת כדי להבטיח את איזון הטעמים.
בשלב הבא נכנסות הטקילות ליישון בחביות ברבן או בחביות צרפתיות. במילגרו, כל הטקילות, למעט מילגרו סילבר, עוברות יישון ארוך מן הרגיל.

לבסוף מגיע שלב הביקבוק. עבור טקילה יוצאת דופן כמילגרו, נבחרו בקבוקים יוצאי דופן לא פחות. סדרת מילגרו מבוקבקת בבקבוק צר וארוך, צבוע ידנית ובעל נוכחות חזקה.
בקבוקי סדרת "סלקט בארל" מנופחים כל אחד בנפרד ובמרכזו של כל אחד מהם שיח אגבה עשוי זכוכית. כתוצאה מכך שהם עשויים עבודת יד, מבט מקרוב יגלה שלכל בקבוק שיח שונה מעט מרעהו…

 • מילגרו סילבר
  זוכת מדליית זהב וזהב כפול בסן פרנסיסקו. חלקה, צלולה ורעננה. ריחות אורן עם סיומת מעושנת-מתוקה. טקילה סילבר המתאימה לשתיה נקיה.
 • מילגרו רפוסאדו
  מיושנת 6 חודשים בחביות – זוכת הפרס הגבוה ביותר לטקילה ב"אתגר הקוקטילים הבינלאומי" 2010. טבעית, נקיה, עם רמז של דבש, אורן ועישון עדין.
 • מילגרו אנייחו 
  מיושנת 18 חודשים – בעלת גוף, רמז לקוקוס וסיומת מתקתקה וספייסית.
 • מילגרו "סלקט בארל" סילבר
  מיושנת 45 יום – זוכת פרס "הטקילה הטובה ביותר" בתחרות היין והאלכוהול הבינלאומית 2010 ומדליית זהב בסן פרנסיסקו. בעלת גוף ועומק, נקיה, רעננה במיוחד עם מעט וניל.
 • מילגרו "סלקט בארל" רפוסאדו
  מיושנת 10 חודשים – זוכת זהב כפול ופרס המשקה ה"לבן" הטוב ביותר בסן פרנסיסקו. כבדה, בעלת מגוון טעמים רב, אך נעימה להפליא לשתיה. נימות של קרמל ועישון.
 • מילגרו "סלקט בארל" אנייחו
  מיושנת 3 שנים – זוכת מדליית זהב בסן פרנסיסקו. עשירה מאוד בטעמים וריחות. העץ מורגש היטב. עישון עדין עם מעט מתיקות.

 

ביטר טרוט
פסואה