מאונט גיי

favorite_border

כבר מעל 300 שנה, באי קטן ואקזוטי הנמצא בגבול הים הקריבי לאוקיינוס הטלאנטי, מיוצר הרום הוותיק בעולם.
מאונט גיי מיוצר מאז 1703 בברבדוס שבקריביים.
במשך כל זמן זה נשמרו האחידות והמסורת, ההרמוניה בין אדם לטבע והתשוקה עזה לייצר את הרום הטוב בעולם.
מאונט גיי הוא הרום שהמציא את הרום!
האי ברבדוס תמיד התחבר ליוקרה וזוהר, המים בצבע טורקיז, הבריזה הטרופית והשמש המלטפת הם בית גידול מושלם לשדה קנה הסוכר הנרחבים המהווים את חומר הגלם לרום המסחרי הראשון בעולם.

המים הטהורים הזורמים בנחלי האי והמולסה העשירה וארומטית המופקת מקנה הסוכר מורגשים בכל לגימה מרום איכותי זה.
מאונט גיי מעוטר בשלל מדליות מתחרויות שונות, האחרונה שבהן היא אחת מהתחרויות החשובה מכולן, תחרות האלכוהול הבינלאומית הנערכת מדי שנה בסן פרנסיסקו, שם זכה האקליפס סילבר במדליית זהב.
הקו המנחה של כל רום שיוצא מהמזקקה הוא ניחוחות עדינים של בננה בשלה, שקדים מתקים, וניל ומוקה.
הארומות המיוחדות של מאונט גיי מושפעות הן מחומרי הגלם האיכותיים בהם משתמשים בהכנתו והן ביישון מבוקר ואיטי בחביות עץ המגיעות מקנטאקי ואשר יושן בהם בורבון לפני כן.

מאונט גיי אקליפס: האקלפיס מעוטר במדליות מתחרויות בינלאומיות נחשבות וצבר עם השנים מעריצים רבים ברחבי העולם, זהו שילוב מושלם ומאוזן בין רום שזוקק זיקוק רציף ורום שזוקק בזיקוק דודי. הרום בעל צבע ענבר זהוב, אף מורכב עם דגש על פרחוניות, משמש ובננה, רמזים של וניל ומעט עישון המתקבל מחביות הבורבון החרוכות מבפנים בהן הוא מתיישן. מומלץ לשתייה עם קרח או כמרכיב מרכזי בקוקטלים.

מאונט גיי בלאק בארל: רום נפלא זה עשוי באומנות יתרה משילוב של כמה תזקיקים סופר אינטנסיביים וארומטיים, המזוקקים בזיקוק דודי ורציף. הרום מתיישן בין 3-7 שנים בחביות שהכילו ברבן ולאחר מכן קיבל פיניש של שישה חודשים בחביות ברבן שנחרכו בצורה יוצאת דופן.  התוצאה- רום עשיר, בעל ארומות של עץ, ווניל וחמאה יחד עם פירות יבשים ותבלינים ואת כל זה עוטף ארומות מתקתקות של טופי וליצ'י.

מאונט גיי XO: עם הגיל מגיעה המצויינות של מאונט גיי לשיאה, מהמרתפים של המזקקה מגיע שילוב של רום מחביות שונות המיושן באיטיות ובקפידה בין 5 ל-17 שנים בחביות אמריקאיות שהכילו בורבון לפני כן בנוסף לחביות קוניאק צרפתי. אומנות הבלנדינג בין החביות מביאה לרום מושלם וייחודי. האקסטרה אולד הוא אחד הרומים המעוטרים בעולם, הוא בעל גוף מורכב וסיומת מלטפת ורכה. ארומות חזקות של בננה בשלה, לחם קלוי, וניל ותבלון חם. מומלץ לשתייה נקי או בתוספת קרח.

ג'יי ג'יי וויטלי
וודקה מוסקובסקיה