לינדמנס

favorite_border

מבשלת לינדמנס, שהוקמה בשנת 1822 ועדיין נמצאת בבעלות משפחתית (דור שמיני), היא מהמבשלות הבודדות שעדיין מייצרת את אחד מסגנונות הבירה הנדירים והבלתי שגרתיים בעולם – בירות למביק ב"תסיסה ספונטנית", המיוצרות אך ורק באזור עמק נהר הסן שבבלגיה. בירות מסגנון זה מיוצרות על ידי תערובת של לתתי חיטה ושעורה מקומיים המבושלים עם כשות מיושן ומותססים באופן פראי באמצעות שמרי בר הנישאים באוויר, ולא מוספים למיכל באופן מבוקר כמו שמרי בירה רגילים. השימוש בשמרים טבעיים אלו יוצר ארומות וטעמים מורכבים וחמצמצים, ותוספת של מיצי פירות טבעיים עוזרת לעדן את החמיצות הפראית של המשקה, בצורה שמתקבלות בירות שהן יצירות מופת מורכבות, עמוקות, אלגנטיות ומאוזנות להפליא.

לינדמנס קריק 3.5% – מיוצרת מבירת למביק אשר יושנה כשנה בחביות עץ משומשות בשילוב עם מיץ דובדבנים (קריק) טהור. צבעה אדום ומעט מעורפל, והיא פירותית להפליא עם טעמים של דובדבנים חמוצים טריים שהרגע נקטפו. טעמה החד והגוף המלא לא מסתירים את האיזון המושלם בין מתוק לחמוץ. עם 3.5% אלכוהול בלבד, זה הפינוק המושלם ללווי קינוחים על בסיס פירות ושוקולד.

לינדמנס אפרסק 2.5% – מיוצרת מבירת למביק אותנטית אשר יושנה כשנה בחביות עץ משומשות בשילוב עם מיץ אפרסקים טהור. צבעה בלונדיני מוזהב ומעט מעונן. היא מציעה טעם פירותי עשיר וגוף מלא, כמו גם איזון נאה בין הטעם המתקתק של האפרסק לחמיצות המקורית של הלמביק. בעלת אחוז אלכוהול נמוך של 2.5%, שהופך אותה לאפריטיף המושלם.

לינדמנס תפוח 3.5% – מיוצרת מבירת למביק אותנטית אשר יושנה כשנה בחביות עץ משומשות בשילוב עם מיץ תפוחים טהור. חווית הטעימה יוצאת הדופן מציעה איזון מושלם בין המתיקות של התפוחים האדומים, הרעננות של התפוחים הירוקים והחמיצות הפראית והמקורית של בירות למביק מסורתיות.

לינדמנס סאמר ברי 4.2% – מיוצרת מבירת למביק אשר יושנה כשנה בחביות עץ משומשות בשילוב עם מיץ תותים טהור. בעלת גוון אדום עמוק, ניחוחות תותי-עץ מודגשים ומתיקות פירותית שהתמזגו עם המורכבות האותנטית של הלמביק. משקה קייצי מאוזן להפליא, שובה לב ומרענן. מומלץ להגיש לצד גבינות ארומטיות ורכות כמו ברי, וסלטים מרעננים.

ליפמנס
הרצל