יאמאזאקי

favorite_border

בשנת 1923 הקים שינג’ ירו טורי , אבי הוויסקי היפני ומי שהקים את חברת סנטורי הגדולה, את מזקקת המאלט וויסקי הראשונה ביפן , בעמק יאמאזאקי.

מזקקת יאמאזאקי הייתה המזקקה הראשונה מסוגה שהוקמה מחוץ לסקוטלנד.

מיקומה של המזקקה , בפאתי בירתה העתיקה של יפן , קיוטו , הציעה ליאמאזאקי מים טהורים , אקלים מגוון ולחות גבוהה – הסביבה האידיאלית ליישון וויסקי טוב. היום, הוויסקי המצויין של סנטורי הוא מהסינגל מאלטים המוערכים בתבל , ואהוב על אניני וויסקי בכל העולם.

בשנים האחרונות זכה יאמאזאקי בתחרויות החשובות בתעשיית הוויסקי , בהן התחרה מול מאלטים סקוטים רבים וטובים. למרות ההצלחה האדירה, יאמאזאקי מיוצר בכמויות קטנות מאוד.

מגוון..
מגוון..
  • יאמאזאקי 12:
  • הסינגל מאלט המיוחד של סנטורי, מיושן בשלושה סוגי חביות עץ. עץ אלון אמריקאי, עץ אלון ספרדי ועץ אלון יפני מזן מיזונרא. השילוב של שלושת סוגי העץ, הופך את יאמאזאקי 12 לוויסקי כה נדיר ומיוחד.צבעו של היאמאזאקי 12 הוא זהוב בהיר, והוא מעלה ניחוח מדהים של דבש ופירות יבשים. זהו וויסקי בעל גוף בינוני וסיומת יבשה ועדינה.
  • יאמאזאקי 18:
  • הוויסקי המעוטר ביותר מבית יאזאקי ואחד המוערכים בתעשיית הוויסקי כולה. וויסקי אגדי זה זכה במדליית זהב כפולה בתחרות האלכוהול הנחשבת בסאן פרנסיסקו ב2005, תוך שהוא משאיר מאחוריו את הגדולים שבמותגי הוויסקי בעולם.היאמאזאקי 18 הוא בעל גוף מלא וטעם עמוק ובוגר הודות לכך שעבר יישון מעל 18 שנים בחביות עץ אלון אמריקאיות, אירופאיות ויפניות ששימשו בעבר ליישון שרי, באף הוויסקי מלא ועצמתי, נגיעות שרי, קליפות הדרים ועץ. ובפה הוויסקי בעל גוף בינוני עם נגיעות ירוקות ואדמתיות, הרבה עץ ואופי פרחוני. הסיומת ארוכה ומלטפת..
נונינו
אלכסנדר
תפריט