הנדריקס

favorite_border

הנדריקס הוא ג'ין לחלוטין לא סטנדרטי, שקובע עבור עצמו את הכללים. הוא מזוקק בסקוטלנד ומתובל בעלי וורדים ומלפפון ומגיע בבקבוק רוקחים מסתורי. במקור, הומצא הג'ין במטרה להציל לחיים כתרופה.

המקור של הנדריקס ג'ין הינו במוחו הקדח של מאסטר דיסטילר ממזקקת הסינגל מאלט וויסקי גלנפידיך, שאינו מוכן להסגיר את זהותו (מכיוון שיש רק מאסטר דיסטילר אחד בגלנפידיך, דמותו אינה חשאית עד כדי כך….), שהיה אף חובב ג'ין מושבע בסתר. הרעיון לזיקוק הג'ין המיוחד במינו הזה עלה בראשו של מומחה הוויסקי בעת שישב בגן ביתו בשעת צהרים של יום סקוטי יפה במיוחד, וכרסם סנדוויץ' מלפפון תוך כדי לגימת ג'ין, ולפתע הבליחה בו ההכרה שאת התענוג הצרוף הזה ניתן לזקק. אז החלה תקופת ניסוי וטעיה, בה עשה שימוש בשתי מזקקות עתיקות ומיוחדות במינן שניקנו על ידי מר צ'רלס גורדון, הבעלים והנשיא של חברת וויליאם גרנט ובניו כמה עשרות שנים קודם לכן, ולאחר מספר חודשים הנדריק'ס ג'ין נולד!

הנדריק'ס מיוצר בסקוטלנד מן המים המצוינים של מחוז איירשייר. התיבול הראשוני של הג'ין הוא ב-11 מרכיבים בוטניים – כמו למשל כוסברה ממרוקו, ערער מאיטליה, קימל מהולנד, קמומיל מגרמניה, שורשי אירוס ממרוקו ופרו, גרגירי קובב מאינדונזיה ועוד. בתחילה מזוקקים המרכיבים הבוטניים הללו בשתי מזקקות שונות ונפרדות. האחת מזקקה המכונה "בנט", שהיא מזקקה דודית בעלת נפח קטן במיוחד, שנבנתה בשנת 1860 וככזו היא אחת העתיקות שעדיין בשימוש. בה מבשלים את המרכיבים ביחד עם האלכוהול, כדי לקבל ג'ין עם יותר עומק של טעם ואופי. השניה היא מזקקה נדירה המכונה "CARTER-HEAD", שנותרו 4 כמוה בלבד בעולם. במזקקה זו קיים תא הקרוי "סל הטעם", שבו מניחים את המינונים הנדרשים של התבלינים ודרכו עוברים אדי האלכוהול ולוקחים עמם הלאה טעמים וארומות מעודנים. שתי המזקקות קטנות באופן יוצא מן הכלל, לא יותר מ – 450 ליטר ורק השילוב בין שתי צורות הזיקוק והמשקאות המתקבלים מהם מעניק להנדריק'ס את החלקות המשולבת עם האופי ואיזון הטעמים הנפלא שלו וזו רק אחת הסיבות לכך שאין עוד ג'ין כמו הנדריק'ס. אך בזאת לא תם תהליך הייצור של הג'ין "השונה" ביותר. מיד לאחר הערבוב בין שני התוצרים של הזיקוק מוסיפים אנשי הנדריק'ס את התיבול אותו הגה המאסטר בגינתו. עלי כותרת של ורדים שנאספו בבולגריה בתחילת הקיץ נסחטים, מזוקקים ומעורבבים בהנדריק'ס יחד עם השריה של מלפפונים ירוקים שנכתשו והושרו במים קרים. התוצאה המתקבלת היא ארומה עצומה ואינטנסיבית, רעננה והדרית עם מעט כוסברה וריח פרחוני של סיגליות וורדים. על החיך הנדריק'ס ממשיך את מה שהבטיח האף. הוא חלק ומאוזן להפליא, יבש ונקי, ללא כל חומציות, הדרי ובעל סיומת של מלפפון וורדים.

הנדריקס אורביום: הנדריקס אורביום זוהי מהדורה מוגבלת אשר מבוססת על הג'ין המוכר ואהוב בתוספת של רכיבים בוטניים מפתיעים: כינין, הנמצא בטוניק (ג'ין וטוניק) ועץ הלענה שנמצא בורמוט (דריי מרטיני) ,רכיבים הקשורים באופן מסורתי למשקאות ג'ין קלאסיים, אך זה עוד לא הכל.

האורביום מכיל גם רכיב בוטני ייחודי ומפתיע: פריחת לוטוס כחול אשר מאזנת להפליא את הטעם. תוספת המרכיבים הבוטניים היחודיים יחד עם טעמי המלפפון והורדים העדינים והאהובים של ג'ין הנדריקס, מעניקים מורכבות מפתיעה עם גימור ארוך. התוצאה מעניקה למשקה זה טעם ייחודי ויוצא דופן אשר באופן מסתורי מרגיש מוכר למדי…

מתאים לשתייה בקוקטיילים וכמובן במשקה הקלאסי ג'ין טוניק וכמובן לא לשכוח להוסיף מלפפון!

הנדריקס

 

גלנפידיך
ג'ים בים