דיסרונו

favorite_border

דיסרונו, המשקה שייצר קטגוריה שלמה בעולם האלכוהול, האמרטו, בא לעולם בשנת 1525 בעיירה סרונו, שבאיטליה.
סיפור אהבה בין תלמידו של לאונרדו דה וינצ'י ואלמנה מקומית, הביא את הליקר המיוחד הזה לעולם. אחד מתלמידיו של דה וינצ'י, התבקש לצייר על אחד מקירותיה של כנסיה, הממוקמת בסורונו שבאיטליה, ציור של הבתולה הקדושה. למרות שהמשימה הייתה פשוטה יחסית, הצייר נזקק למישהי שתדגמן בשבילו ותשמש לו להשראה.
לצורך כך בחר הצייר בעלמה מקומית, שעבדה בפונדק בו התאכסן, והיא, כאות הוקרה על הכבוד לו זכתה, הכינה לו משקה מקומי העשוי ממתכון סודי. כיום דיסרונו הוא אחד מהליקרים המפורסמים והגדולים בעולם.

הליטר עשוי משמן שמופק מגרעיני משמשים, המושרים בקרמל, סוכר ותמצית טהורה וסודית שמופקת מ-17 מיני צמחים ופירות שונים. בתהליך מיוחד זה, הופך דיסרונו למלא גוף, ארומטי, ועשיר במידה שאיננה ניתנת לחיקוי.  עד היום מיוצר הליקר בעיירה סרונו בלבד.
ישנם מותגים רבים של אמרטו, אבל יש רק מותג אחד המוביל את הקטגוריה והוא דיסרונו. מומלץ לשתייה בתוספת קרח או כבסיס לקוקטיילים רבים, למשל אמרטו סאוור הפופולרי.

דיסרונו וולווט – הליקר המפורסם בעולם מהעיירה סרונו שבאיטליה מגיע בגרסה חדשה ומפתיעה.
דיסרונו וולווט הוא ליקר קרמי, חלק ועדין אך יחד עם זאת עוצמתי ומתקתק. לליקר ארומות וטעמים של שקדים קלויים, ווניל, שמנת, אפרסקים וטופי, שמשתלבים בצורה מושלמת לליקר קרמי, נעים ורך.
הבקבוק המוכר של אמרטו דיסרונו לבש לבן והפך לכלי קיבול מדהים ביופיו, שבתוכו נמצא הטעם המוכר של אמרטו דיסרונו בשילוב של שמנת עדינה ומלטפת.

 

בולס
שרטרז