דומיין לואי מורו

favorite_border

משפחת מורו התיישבה בשאבלי בשנת 1814 כאשר לואי מורו הוא נציג הדור השישי של המשפחה שבהדרגה ביססה את עצמה, על ענפיה השונים, כאחת הנודעות והמשפיעות בשאבלי. לואי למד ייננות באוניברסיטת פרזנו בקליפורניה ואח”כ השתלם ועבד במספר יקבים קליפורנים, עת נקרא לדגל בשנת 1994 לחזור לשאבלי ולרשת את כרמי אביו ז’אן-ז’אק.

לואי הצעיר שהשכלתו הייננית העדכנית נתנה בידיו אפשרויות מגוונות להצעיד הלאה את הדומיין המשפחתי, בחר, מתוך כבוד גדול לטרואר ולמסורת המקומית, ללכת דווקא בכיוון נטורליסטי הדוגל במינימום ההתערבות האפשרי, הן בכרם והן ביקב. במקביל הגדיל והשביח את אחזקות המשפחה בכרמיה של שאבלי תוך שימת דגש על ערכי שימור הטבע בעיבודם ובטיפוחם.

היום, אחוזת לואי מורו בשאבלי כוללת אחזקות ב-5 מבין כרמי הגראן-קרו של שאבלי, בכללן מקטע מתוך גראן קרו “לה קלו”, “קלו דז הוספיס דאן לה קלו” (Clos des Hospices dans Les Clos) במעמד של כרם מונופול. כמו כן 3 כרמי פרמייה קרו (Vaulignot , Les Fourneaux, Vaillons) וכרמים נוספים בשאבלי ובפטי-שאבלי.

ליינות לואי מורו סגנון עקבי מאוד – יינות טרואר מובהקים, המבליטים ניקיון בעשייה עם מורכבות ואלגנטיות רבה, היינות מהכרמים הנבחרים יטיבו להשביח.

רייכסגראף פון קסלשטאט
לואיס פליפה אדוארדס
תפריט