דאגלאס גרין

favorite_border

כאשר הקים את בית העסק שלו בפאארל ב-1492, נחשב דגלאס גרין ל"עוף מוזר" בנוף המקומי: יצרן שאינו מתמקד באזור אחד ופועל בו, אלא נודד בחפשו אחר ענבים – ויינות – מכרמי ויקבי האיכות של כל אזור ואזור, אותם מסך וביקבק תחת מותג אחד.

כיום מכירים הכל בכך, שהוא היה, למעשה, הנגוסייאנט האמיתי הראשון בתולדות דרא"פ. שיטותיו, החלוציות בארצו, איפשרו לו לבסס את שמו כיצרן של יינות איכות במחירים סבירים להפתיע.

פעילותו הייתה אבן היסוד של קבוצת DGB, בעלת יקבי בושנדאל ובלינגהאם, העוסקת גם היא בעיקר בנגוסיאסיון – בסידרי גודל שונים לגמרי. ביקב הענק בוולינגטון קולטים ענבים מכל סוג וצבע מכ-400 כרמים הפזורים ברחבי הווסטרן קייפ!

יפה לראות, ציין לפני שנים אחדות דגלאס גרין השלישי, במסיבה במלאת 70 שנה להקמת היקב על-ידי סבו, שגם בסידרי הגודל הנוכחיים, המותג עדיין מייצג כיום את אותם הערכים בדיוק שייצג ב-1942!

מבית דאגלאס גרין, ניתן למצוא את סידרת היינות המפורסמת, ביץ' האוס "בית החוף", אשר חבה את שמה למקום ולהוויה שבהם נהגו: קייפטאון, העיר השוכנת סמוך לכף התקווה הטובה. שם נפגשים שני אוקיאנוסים, והגסטרונומיה וסגנון החיים הנינוח מגיעים לשיאם, כאשר סביב לאזור נטועים כרמים שחלקם נמנים עם הטובים בחצי הכדור הדרומי, ומספקים ענבים ליקבים בני למעלה מ-300 שנה.

סוד קיסמה של הסדרה הוא נגישות היינות, שכרבים מיינות הכף מאזנים היטב בין סגנונות העולם הישן והחדש, ומציעים תמורה מצויינת לכספו של הצרכן, וכמובן – גם נגישות המותג.

סדרה זו הפכה ללהיט ייצוא, בייחוד בארה"ב – היא הושקה שם ב-2011, והינה כיום המותג הדרום אפריקני המצליח והנמכר ביותר באמריקה!

לה קיאנטיג'יאנה
דומיין לואי מישל