ביטר טרוט

favorite_border

ביטרים  (Bitters) הינם תערובת צמחים ועשבי תיבול, המושרים באלכוהול ועוברים תהליך יישון בחבית. רוב הביטרים הינם בחוזק אלכוהולי של 30-45%. מטרת הביטרים היא תבלון קוקטלים, הרחבת מגוון הטעמים בקוקטיל, הדגשת ארומה ומתן עומק.

בשנים האחרונות סצינת הקוקטיילים פורחת בכל רחבי העולם וגם בישראל, כתוצאה מכך, ישנה פריצה מחודשת של תעשיית הביטרים. חברת "דה ביטר טרוט" (האמת המרה) הוקמה בגרמניה בשנת 2006 ולה תרומה חשובה בהתפתחות פריצה זו.

במשך עשרות שנים ביטרים היו מרכיב הכרחי בקוקטיילים. קוקטיילים קלאסיים כמו וויסקי סאוור, סינגפור סלינג, ג'ין פיז ופונצ'ים שונים. תקופת היובש כמעט והכחידה את תעשיית הביטרים, ומספר מותגים בודד נשאר.

סיפורו של המותג החל בתערוכת הברים הנחשבת בלונדון ביוני 2006, הברמנים סטפן ברג ואלכסנדר האוך ממינכן התקשו למצוא ביטרים לסדרת הקוקטלים שבנו לתערוכה. הם הבינו שישנו צורך בביטרים לקוקטלים בקנה מידה בינלאומי. השנים כבר צברו ניסיון רב בהכנת ביטרים ביתיים בברים בהם עבדו לאורך השנים. כמו כן, לסטפן היה אוסף של ביטרים מכל רחבי העולם, כולל ביטרים היסטוריים, שלא יוצרו עשרות שנים. מעבר להיותו מיקסולוג בעל שם עולמי, סטפן גם נחשב מומחה בינלאומי לביטרים.
הקריטריון המוביל בייצור סדרת הביטרים של דה ביטר טרוט היה בעיקר קוקטיילים עתיקים וקלאסיים, שאי אפשר להכין מאחר וחסר מרכיב אחד הכרחי, הביטר הנכון…

בתערוכת האלכוהול בלוס אנג'לס, בשנת 2010 קיבל הביטר של ביטר טרוט, בשם ג'רי תומס מדליית זהב וגם את התואר "הטוב בקטגוריה". הסלרי ביטרס והקראול ביטרס של היצרן זכו בפרסים נחשבים בכנס הקוקטלים החשוב בעולם, הנערך מדי שנה בניו אורלינס.

מגוון הטעמים של ביטר טרוט הינו: קריאול, סלרי, תפוז וארומטיק.

  • ארומטיק
  • סלרי
  • קראול
  • אורנג'

ליקר פלרנום מוזהב – ליקר הפלרנום הינו ליקר איכותי ומתקתק המגיע מבית 'דה ביטר טרוט' (האמת המרה), יצרני הביטרים הטובים בעולם.בהמשך לתרומתם הגדולה לסצנת הקוקטיילים בעולם ייצרו דהביטר טרוט ליקר מופלא המבוסס על רום קריבי משובח בתוספת תבלינים ומרכיבים בוטניים, אשר ממלאים אותו בארומות וניחוחות קאריביים. טעמי הליים, ג'ינג'ר, ציפורן ושקדים הבולטים במשקה יוצרים את טעמו הייחודי, אשר משדרג כל קוקטייל ומתאים במיוחד לקוקטיילי הטיקי המפורסמים!

ליקר סיגליות – ליקר זה הינו ליקר העשוי מפרחי ושורשי פרח הסיגלית, צבעו סגול עמוק ומהפנט טעמו פרחוני ומתקתק ובעל ארומות של בושם עמוק וייחודי. הוא ישדרג כל קוקטייל או משקה בו הוא ייקח חלק. עכשיו אפשר ליצור קוקטיילים קלאסים כמו ה"אוויאיישן" או ה"וויולט פיז" בקלות ובמקוריות. מומלץ לשתייה נקי, עם קרח או במגוון קוקטיילים ודרינקים.

ליקר פימנטו דראם – ליקר זה מבוסס רום ג'מייקני ומתובל ב" pimento/allspice"- פלפל אנגלי, מוכר גם כפלפל ג'מייקני. לליקר טעמים עזים של קינמון, מוסקט וציפורן עם ארומות שמגיעות היישר מהלב של האיים הקאריביים. הליקר יהפוך כל קוקטייל לחוויה אקזוטית ומיוחדת. מומלץ לשתייה נקי, עם קרח או במגוון קוקטיילים ודרינקים.

רוטן
פסואה