באומור

favorite_border

באומור היא המזקקה הראשונה שהוקמה באי איילה, בשנת 1779, והיא אחת העתיקות שבמזקקות סקוטלנד.

באומור היא מאחרונת המזקקות, שעדיין מקפידה על הייצור המסורתי ותהליך הליתות, שהיה נהוג בעבר. האי איילה מפורסם בסגנון הוויסקי המעושן שלו, ובאומור אינו יוצא מן הכלל. לפי מנהג עתיק יומין מעושנת השעורה במבנים מיוחדים, באותו האופן, כבר למעלה מ-200 שנה.

מזקקת באומור מעשנת את הוויסקי שלה בצורה עדינה מאוד, רמת העישון היחסית נמוכה בשילוב עם טעמי הלתת והארומות של חביות עץ האלון, יוצרות כאן שילוב טעמים מנצח!.

לבאומור מחסני יישון מן המפורסמים והראשונים בעולם! וממחסן מספר 1, הגיעו לעולם וויסקים איכותיים ועוצמתיים ביותר.

לעומת וויסקים מעושנים אחרים, אופן הייצור של באומור מאפשר איזון נהדר בין הטעמים העזים. יישון באומור נעשה בצמוד לים, והקרירות, החשכה, המלח והלחות העוטפים את החביות מוסיפים לוויסקי אופי ייחודי.

באומור 12 

מייצג את הסימנים המובהקים של באומור, עישון מצד אחד ומתיקות קלה מצד שני.  בואמור 12 מפורסם ופולארי בשל האיזון המופתי שלו. וויסקי בעל צבעי עץ חמים, שזכה עם השנים בפרסים בינלאומיים נחשבים ביותר.שורה תחתונה – וויסקי מדהים, מאוזן ובעל עומק, שזוכה בטעימות עיוורות מול כל המעושנים בשל האיזון המושלם.

באומור 15

קיבל את שמו דארקסט (שמשמעו הכהה ביותר) מהצבע העמוק אותו קיבל מיישון מוקפד בחביות בורבון אמריקאיות ויישון נוסף בחביות אולורוסו שרי ספרדיות.  זהו וויסקי עמוק ומאוזן ביותר. שילוב מדהים של העישון המוקפד של באומור, והמתיקות המתקבלת מחביות השרי.

ברוכלאדיך
אוכנטושן