אלווארו פאלאסיוס

פריוראט

favorite_border

בשנת 1995 נפל דבר בעולם היין הספרדי, כאשר הוסר הלוט מעל  ל'ארמיטה, יצירתו של יינן צעיר בשם אלווארו פלאסיוס, יין אייקוני בין רגע, שסחף אחריו ורומם עימו אזור יין שלם .

פלאסיוס, נצר למשפחת ייננים אשר מושבם בארץ היין של לה ריוחה, בחר לעזוב את כרמי המשפחה, רכש כרמים עתיקים והשתקע באזור היין המנומנם אז של פריורט אשר בקטלוניה .

בפריורט משתלבים זנים קטלאנים מסורתיים עם זנים בינלאומיים כגון קברנה-סוביניון וסירה, הנטועים על גבי טרסות צרות ותלולות, ומהם מופקים יינות עשירים, עוצמתיים ומתובלים הנותנים ביטוי לאופיו המיוחד של האזור וכן לאופיו של האדם אשר חזונו פרץ את הדרך והביא לשגשוגו היום.

יורשי ח. פאלאסיוס

כאשר תר אלווארו פאלאסיוס בשנות ה-80', אחר אזור לייצר בו יינות גדולים באמת, בחר כידוע בפריורט, אך שקל ברצינות רבה גם את ביירזו – אזור שבו נטועים כרמים בוגרים, מזן אלמוני משהו, מנסיה ,על מדרונות תלולים ביותר וצחיחים למדי.

שמונה שנים לאחר שעלה לגדולה בפריורט, ייסד שם עם אחיינו, ריקארדו פרז, מיזם נוסף,שהוקדש לחואן רמונדו פאלאסיוס (אבי אלווארו וסבו של ריקארדו). יין הביכורים של היקב בשוק הישראלי נקרא "פטאלוס". הוא עשוי מענבי כרמים בוגרים הנטועים על ראשי גבעות וטראסות וניחן באלגנטיות רבה, ככל יינות פאלאסיוס.

קאוויקיולי
אומני רונקי