אורטאס – קאב דה ראסטו

עמק הרון

favorite_border

איגוד הכורמים של ראסטו

לכפר ראסטו, השוכן באזור הרון הדרומי בראש גבעה המשקיפה על העמק כולו, היסטוריה ארוכת שנים ושורשים הנטועים עמוק בתרבות עשיית היין הצרפתית. לכרמי הכפר, שנוסד על ידי הרומאים במאה הראשונה לפנה"ס, טרואר אופטימלי לגידול ענבי גרנאש, סירה ומורבדר, הזנים הקלאסיים של הרון – הם ממוקמים על מדרונות עם חשיפה דרומית, בעלי קרקע סלעית וחלוקי נחל למכביר.

קאב דה ראסטו הנו אחד מהקואופרטיבים הוותיקים בעמק הרון ולבטח מהמשובחים שבהם. הוא נוסד בשנת 1925 ומונה כיום כ-80 חברים, המגדלים מעל ל-7,000 דונמים של כרמים. אנשי היקב חשים מחויבות גדולה להביא לידי ביטוי את הטרואר הפנטסטי של ראסטו ובפרט את הייחוד והאיכות שמניבות הגפנים הבוגרות השכיחות כל כך בכרמיהם. טרואר זה, היבולים נמוכים, ההתערבות המינימלית בהליך הייצור והחקלאות ברת קיימא – כל אלו שותפים ביצירת יינות אותנטיים, מאוזנים ומלאי אופי מרתק.

יינות הכפר, שמשנת 1966 זכאים היו לסטאטוס AOC קוט דה רון וילאז' ראסטו, זכו בשנת 2009 לשדרוג משמעותי – ראסטו AOC – ונכנסו לרשימה המצומצמת והאקסקלוסיבית של יינות הקרו דה קוט דו רון המכילה בין השאר את שאטונף דו פאפ, ואקייראס וז'יגונדאס. יינות קאב דה ראסטו משווקים מאז ונמכרים בכל העולם תחת השם אורטאס ORTAS.

אלגריני